Een eerste vakantie-ervaring is vaak iets heel bijzonders. Je weet op voorhand niet precies wat je mag verwachten – best spannend dus. Daarover gaan we tijdens het Forum op 18 november met het netwerk in gesprek: wie of wat maakt het verschil om iemand dat laatste duwtje richting vakantie te geven?
Schuif in de voormiddag aan tafel en hoor van toeristische aanbieders, organisaties en vakantiegangers zelf wat hen over de streep trok. Laat je in de namiddag inspireren door boeiende workshops of het toeristische programma.
Schrijf je vandaag in en bouw mee aan een warm netwerk mét impact.
📍 Locatie: 't Bau-Huis, Sint-Niklaas (op 500m van het station, zie kaart)
📅 Datum: Dinsdag 18 november 2025
🕘 Tijd: 9u00 – 16u00
Programma
- 9u00: Onthaal met koffie en koek
- 10u00: Welkom door Vlaams Minister van Toerisme Melissa Depraetere, Administrateur-Generaal van Toerisme Vlaanderen Peter De Wilde en burgemeester van Sint-Niklaas Lieven Dehandschutter
- 10u30: Tafelgesprekken: laat je inspireren door kleine en grote 'eerste vakantie'-verhalen
- 12u30: Broodjesmaaltijd met soep
- 13u30: Namiddagprogramma (toeristische uitstap of workshop)
- 16u00: Einde Forum
Heb je nog een vraag?
Neem contact met ons op.
Inschrijven kan tot 4 november.
Namiddagprogramma
In de namiddag heb je de keuze uit een toeristische uitstap of een workshop.
Toeristische uitstappen
Wist-je-dat-wandeling (VOLZET)
Ben jij zo iemand die alles interessant vindt en niet kan kiezen? Laat je dan verrassen op deze gegidste wandeling langs de meer verborgen hoekjes van de stadskern. Kom leuke weetjes, ditjes en datjes te weten over Sint-Niklaas. Lokale verhalen gecombineerd met geschiedenis, art deco en streetart geven je een brede inkijk in deze mooie stad.
🚶➡️Wandeling van 5 km
MAP Curiosum en Den Brei
Museum Aan het Park Curiosum prikkelt de verbeelding met een speelse knipoog naar oude curiositeitenkabinetten. Huis Janssens herbergt verschillende verzamelingen van gulle schenkers en verwoede verzamelaars – van kunst tot struisvogeleieren.
Het Waasland was in de 19de eeuw een echte textielregio en de plek waar breimachines werden uitgevonden. In MAP Den Brei kan je kijken hoe de machines eruitzien en gebruikt worden om mode te creëren. Het museum geeft via foto’s en getuigenissen een inkijk in de werkomstandigheden van mensen “uit den brei”.
🚶➡️Verplaatsing te voet 1,1 km (enkel)
🦽 Het gebouw is rolstoeltoegankelijk. Bij Curiosum is de bovenste verdieping niet toegankelijk voor elektrische rolstoelen, maar er zijn manuele rolstoelen ter plaatse.
In samenwerking met
Stad Sint-Niklaas
Workshops
Kleine ingrepen aanbod inclusiever maken – Nele Bylois
Laat je verrassen door slimme, betaalbare ingrepen die logies inclusiever én aantrekkelijker maken
Vakantiecoach-methodiek Op Congé - Pirlewiet (VOLZET)
Ervaar hoe mensen in armoede hun vakantie zelf vormgeven via een warme, participatieve aanpak met vakantiecoaches.
Inschrijvingsformulier
Je kan inschrijven tot 4 november.